Augstās sienas

Saldus stadions

Augstums - 9m, platums 6 m, dziļums 1,5 m, kopā ~ 60 m2. Kāpšanas paneļi krāsoti ar pretslīdes segumu. Kopā 5 kāpšanas līnijas un 13 dažādu krāsu maršruti. Formas no SIA MURUS, aizķeres HRT ltd, Fiction un Flat holds.

Jelgavas tehnaloģiju vidusskola.


Augstums - 9,2m, platums 6 m, dziļums 1,5 m, kopā 60 m2. Kāpšanas paneļi krāsoti ar pretslīdes segumu. Kopā 4 kāpšanas līnijas un 13 dažādu krāsu maršruti. Formas no SIA MURUS, aizķeres HRT ltd.

Virsotne Climbing gym, TC Sky&More, Duntes 19

Augstums - 6,54m, platums 9,5m, dziļums 3,9m, kopā 120m2. Kāpšanas paneļi krāsoti un lakoti. Uz kāpšanas sienas uzstādītas 2 Perfect descent automātiskās drošināšanas sistēmas, kopā 11 kāpšanas līnijas.

Tauraģe Vermes ģimnāzija, Lietuva

Augstums 5,7 m, platums 6,5 m, laukums 37 m2, 300 aizķeres  no Fiction holds un HRT klāsta, formas SIA MURUS, aprīkojums Singing rock

BJC JUNDA, Jelgava

Āra siena, Augstums 7 m, platums 4 m, laukums 28 m2, 140 aizķeres  no Fiction holds, 300 holds un HRT klāsta

Kalnciema vidusskola

Augstums 7,3 - 8,5m, platums 11,1m, laukums 114 m2, 500 aizķeres  no Fiction holds, 300 holds un HRT klāsta, formas no HRT un kapsanassienas.lv

Kopā 8 celiņi ar augšējo un apakšēj drošināšanu.

BJC Daugmale II kārta

Attīstoties sportam rodas nepieciešamība arī pilnveidot sporta bāzi. 2018.gada vasarā 10 gadus pēc pirmās sienas BJC Daugmale iezveidoja kāpšanas sienas papildinājumu - vēl 4 celiņus, kopā 64 m2


Dzelda, Nīkrāces novads

Darbs pie kāda kāpšanas sienas projekta no idejas līdz realizācijai biežāk ilgst gadiem nekā mēnešiem. Septembrī tika pielikts punkts Nīkrāces kāpšanas tornim, kuru realizēja biedrība "Bites". Sadarbojoties vairākiem uzņēmumiem un pašvaldībai, ar Eiropas fondu atbalstu tapis 8m augsts un no četrām pusēm kāpjams āra tornis. Tā atrašanās ir Dzeldā, Nīkrāces novadā (~15km no Skrundas) skaistā ābeļdārzā pie Nīkrāces pamatskolas. Skolā var atrast naktsmītnes un ēdināšanu


Lejasciems, Gulbenes novads

Kāpšanas / skatu tornis Lejasciemā, Gulbenes novadā sadarbībā ar RCI Gulbene. H=9m, L=2x3m, 4 celiņi un 10 maršruti

Mikrotik ofisa ēka

Projekts tapis no 2016.gada oktobra līdz 2017.jūlijam. No idejas līdz realizācijai - 9 mēneši.

Kopā ~200 kv.m,  augstums no 13,09 līdz 13,4m, pārkares 0,57 un 1,4m. Kopā 9 celiņi, no kuriem 5 ar apakšējo drošināšanu.

Uz sienas uzstādītas ~1200 aizķeres no HRT, Fiction holds, Euroholds, Didaks un Volx, formas no SIA MURUS, Volx, HRT u.c.

Novadnieki, Saldus novads


2016.gada novembrī Novadnieku kāpšanas siena kļuva par 3 celiņiem platāka. Viens vertikāls celiņš "pieauga" kreisajā pusē, veidojot iekšējo stūri, un vēl divi celiņi ar pārkari un iekšējo stūri sienas labajā stūrī. Jaunie celiņi tika aprīkoti gan ar inventāru, gan jaunām aizķerēm no HRT, Fiction holds, Euroholds un SIA MURUS izgatavotajām formām. Vienmēr patīkami atgriezties un izveidot 2 un 3 kārtas, jo tas nozīmē, kad kāpšanas siena dzīvo un to aprūpē aktīvi saimnieki.


Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzija

Šis ir sen gaidīts kāpšanas sienas paplašinājums, jo skolā aktīvi darbojas sporta tūrisma pulciņš, un uz esošās kāpšanas sienas vietas visiem nepietiek.
Maksimālais augstums 9m, platums 11m un platība 89 kv.m. Klāt nākuši 7 celiņi un kopējais staciju=kāpēju skaits vienlaicīgi nu jau 12.
Sienas kreisajā daļā paslēpta atverama boulderinga sienas plakne. Kāpšanas siena kāpjama gan ar augšējo, gan apakšējo drošināšanu.
Komplektā viena no pasaules vadošā aizķeru ražotāja "HRT holds"  aizķeres un formas.

Kāpšanas siena Cēsu VUGD depo.

Daudz krāsainu klucīšu nopietniem vīriem. 4 celiņi kāpjami gan ar augšējo, gan apakšējo drošināšanu, platforma glābšanas darbu veikšanas treniņiem. Augstums 11mNantes, Francija

2013. gada nogalē SIA MURUS kopā ar Altissimo komandu strādāja Francijas pilsētā Nantes, kur tapa Altissimo ķēdes desmitais kāpšanas centrs. Bija prieks strādāt pie tik liela izmēra projekta. Kopā ~1200m2 un 59 „celiņi”


Kāpšanas siena Novadniekos, Saldus novadā

2014.gada 18. janvārī Saldus novada Novadniekos tika atklāta jaunākā no Latvijas kāpšanas sienām. Tās 2 galvenās īpašības – 5 celiņi, kas ļauj nodrošināt vismaz 10 cilvēku vienlaicīgu nodarbošanos uz kāpšanas sienas. Tas ir pietiekami, lai ar pašvaldības atbalstu šeit taptu jauns interešu izglītības pulciņš. Kā otra īpašība jāpiemin sienas daudzveidīgais reljefs - sākot no vertikālās daļas sienas labajā pusē līdz pārkarēm, ārējiem un iekšējiem stūriem kreisajā pusē. Sienu pozitīvi novērtēja arī kaimiņi no Brocēniem, kur kāpšanas siena parādījās pirms gada. Sadarbojoties abiem novadiem nu kāpšana varēs ar jaunu sparu attīstīties arī Kurzemes pusē. Sienas augstums 7m, platums 10m, lielākā pārkare kreisajā pusē 1,5m, kopējā platība 67m2.

 

 Upeslejās, Stopiņu novadā

Sadarbībā ar biedrību “Koordināta” ir izveidota kāpšanas siena Upesleju internātpamatskolā. Pēc biedrības plāniem tas ir sākums kaut kam lielākam……. Sienas parametri – augstums 6m, platums 3m


Kāpšanas siena ugunsdzēsējiem.

Ugunsdzēsējiem savā darbā ir jāpārvar dažādi šķēršļi un pārbaudījumi. Lai būtu tiem gatavi tapusi 10m augsta siena Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžā Rīgā.

Marseļa 2.

Maija beigās un jūnijā sākumā mēs atkal viesojāmies Marseļā. Šoreiz 3 nedēļu garumā tapa esošā kāpšanas centra 2. kārta – vēl ~550m2 kāpšanas sienas platības. Tie papildinās jau esošo piedāvājumu ar papildus 28 celiņiem un to kopējais skaits jau būs 66.

Kāpšanas siena Baložos

Decembrī pirms pašiem Ziemassvētkiem Salavecis atnesa kāpšanas sienu arī Baložu vidusskolai. Šoreiz sienas parametri: augstums 8,2 m, platums 4,5 m, 3 celiņi kāpšanai ar augšējo drošināšanu.

Kāpšanas siena armijai.

  Novembrī SIA MURUS izgatavoja un uzstādīja kāpšanas sienu Latvijas bruņotajiem spēkiem (3.RNC, Kadagā, Ādažu novadā) Sienas parametri: 120m2, augstums 8,4m, platums 9m, maksimālā pārkare 6,30m. Uz sienas 5 celiņi kāpjami ar apakšējo drošināšanu un vēl 3 tikai ar augšējo drošināšanu. Kā papildus ekstras sienai ir uzstādāma nolaišanās platforma, kuru var izmantot apmācību laikā strādājot ar virvēm, un speciāli punkti pārceltuves organizēšanai. . Sienas izaicinošākā plakne ir 4m garš un 3m plats griestu posms. Šīs sienas īpatnība bija ļoti konkrēts saraksts ar klienta vēlmēm (specifikācija), kuras mums bija jāievēro izveidojot kāpšanas reljefu un aprīkojumu.


Pieredze Marseļā.

    SIA MURUS sadarbībā ar Franču kompāniju Altissimo 5 nedēļas piedalījās Marseļas kāpšanas centra celtniecībā. Par savu darbu saņēmām atzinīgu novērtējumu un potenciālu iespēju atgriezties Francijā 2012.gadā Lillē Daži sienas parametri: augstums 16m, platība ~1000m2, 39 celiņi + neliela boulderinga siena.  Galvenais ieguvums – pieredze strādājot tik lielā objektā un daži amata noslēpumi, kuri jau pārbaudīti un pielietoti Latvijā. Tā tas izskatās pēc 2,5 mēnešu darba. Atklāšanas ceremonijā 14.oktobrī piedalījās Marseļas pilsētas mērs. 

Kāpšanas siena Ķīpsalas peldbaseinā

2011.gada augustā tapa arī jauna siena tepat Rīgā – Ķīpsalas peldbaseina aerobikas zālē. Kaut arī sienas augstums ir tikai 6,5 metri tā piedāvās 7 kāpšanas celiņus un 18 dažādus maršrutus. Maksimālā pārkare 1,5m. Lieliska iespēja pakāpt ziemas vakaros, kad vienīgais arguments, lai to nedarītu ir - sienas ir tik tālu un ceļā jāpavada ilgs laiks. Uz Ķīpsalu no Vecrīgas var aizstaigāt kājām! Sienas kopējā platība ~70m2

Pārvietojamā kāpšanas siena Ambeļos

2010.gada pavasarī SIA MURUS piegādāja biedrībai Daugavpils Lauksaimnieku apvienība pārvietojamo kāpšanas sienu. Tās mājvieta būs Ambeļu pagasts (Daugavpils novads), un dažādos pasākumos to varēs izmēģināt bērni un pieaugušie apkārtējos pagastos. Sienas augstums 8m, platums 3 metri

Kāpšanas siena Robežniekos, Krāslavas novadā

Robežniekos, Krāslavas novadā tapusi ~50m² liela siena ar trīs kāpšanas celiņiem – viens vertikāls un divi ar attiecīgi 1,5m un 0,8m pārkari kāpšanai gan ar apakšējo gan augšējo drošināšanu. Sienas augstums 9,38m. Šī siena patreiz ir lielākā Latgales reģionā un iespējams būs atraktīva pat kāpējiem no Daugavpils.

Kāpšanas siena Valmieras pamatskolā

Jauna kāpšanas siena jaunajā Valmieras pamatskolā. Sienas augstums 6m, platums 3m un attiecīgi 2 celiņi. Tas ir labs sākums, lai šajā zālē nākotnē taptu siena visiem Valmieras kāpt gribētājiem.

Mālpils arodvidusskola

18. mai. 2015, Nav komentāru  
Decembra beigās nelielu Ziemassvētku dāvanu no sala veča saņēma Mālpils arodskola.
Ceram ka tas būs sākums kaut kam lielākam. Augstums 6 metri, platums 1,5 metri.

Treadwall Igaunijā

SIA MURUS septembra sākumā Igaunijas pilsētā Saue piegādāja un uzstādija TREADWALL M6 - rotējošo kāpšanas sienu. Saue jauniešu centrs uzvarēja Igaunijas valdības organizētā grantu konkursā, kur daļa no naudas bija paredzēta sienas piegādei un jauniešu apmācībai uz tās. Piegādātā siena ir otra tāda veida siena Baltijas valstīs. Pirmo iegādājās Kalnkāpēju sporta centrs ar mērķi to uzstādīt dažādos publiskos pasākumos.

Kāpšanas siena Madonā

2009. gada 29. maijā Madonā atklāja jaunu sporta halli. Patīkami, ka arī šo sporta celtni no citām izceļ tajā izveidotā kāpšanas siena. Kāpšanas siena ir 11m augsta, 10,5m plata, ar maksimālo pārkari līdz 3m. Siena paredzēta kāpšanai gan ar augšējo, gan apakšējo drošināšanu. Kāpšanas sienu būvēja SIA MURUS. Sadarbībā ar Kalnkāpēju sporta centru tika veiktas apmācības arī vairākiem jaunās kāpšanas sienas instruktoriem. Līdz ar to Madona ir vēl viena vieta Latvijā, kur nodarboties ar kāpšanas sportu.


Kāpšanas siena Liepnā, Alūksnes novads

2009. gada aprīlī tika pabeigta kāpšanas sienas montāža Alūksnes rajona, Liepnā. Siena ir vertikāla 3,6m plata un 7,2m augsta. Uz sienas izveidoti vairāki pa krāsām marķēti dažādas grūtības pakāpes maršruti.

Kāpšanas siena Ropažu vidusskolā

2009. gada aprīļa beigās arī Ropažu vidusskolā uzstādījām 30m² lielu kāpšanas sienu, kas turpmāk papildinās skolas piedāvājumu jauniešiem aktīvi pavadīt brīvo laiku. Kāpšanas siena uzstādīta īstenojot "AB.LV Fonds" grantu programmas "Jauniešu ideju darbnīcas" projektu "Pakāpties augstāk!" un pateicoties Ropažu novada domes līdzfinansējumam. Projektu izstrādāja Biedrība "Aktīvi vecāki - Ropažu novadam"

Kāpšanas siena Sporta namā Centrs, Ventspilī

2008.gada jūnijā Ventspilī, pabeigta Latvijā lielākās un modernākās kāpšanas sienas celtniecība. Sienas parametri: augstums 13m, platums ~11.5, pārkare ~6m. Pirmo reizi Latvijā uz kāpšanas sienas veido reljefs, kas atdarina dabīgu klints virsmu. Sienas projektu realizējām  sadarbībā ar Polijas kompāniju Monolit. Kāpšanas siena izvietota pie sporta centra, Brīvības ielā 14, ieejas durvīm un būs šī objekta vizītkarte.
No pagalma puses izbūvēta Latvijā garākā traversa siena - 28m, augstums 3 metri


Kāpšanas siena City fitness Bowlero

Pirmo reizi Latvijā kāpšanas siena ir parādījusies sporta klubā. Paralēli daudziem trenažieriem, skvoša kortiem, saunai un citiem fitnesa kluba atribūtiem mēs izveidojām nelielu kāpšanas sienu. Tās atrašanās vieta City fitness Bowlero pie t/c Spice. Sienas augstums 6m un platība ~ 50m². Sienai ir pozitīvi un vertikāli sektori kā arī neliela pārkare. Kopā 5 celiņi – visi kāpšanai ar augšējo drošināšanu. Klubā iespējama inventāra īre.

Kāpšanas siena Gulbenes sporta centrā

    2007. gada nogalē. Gulbenes sporta centrs - augstums 8m, platums 4.5m, kopā 32 m². Siena nokomplektēta ar visu tās lietošanai nepieciešamo inventāru un 150 aizķerēm.

Kāpšanas siena Sporta muzejā

2007.gada janvārī izveidojām kāpšanas sienu Rīgas Sporta muzejā izstādei "Ceļš uz virsotni. Latvijas Alpīnismam 50 " Pēc izstādes kāpšanas siena turpina priecēt apmeklētājus arī ikdienā.

Kāpšanas siena BJC Daugmale

    2007.gada janvārī izveidota kāpšanas siena BJC Daugmale (Aglonas iela 39, Rīgā) Sienas izmēri -  ~117m², augstums 7m, platums 12m, 8 celiņi ar augšējo un apakšējo drošināšanu. 2008. gadā  kāpšanas siena papildināta ar griestu piebūvi (~10m²).

Kāpšanas siena pamatskolā Harmonija, Rīgā

2007.gadā tapusi neliela siena pamatskolā Harmonija. Tā ir neliela - augstums 5,1m, platums 2,7m - vertikāla

Kāpšanas siena Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijā

  2006. gada decembrī izveidota kāpšanas siena Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijā Šī ir projekta 2. kārta (46 m²) - 2 celiņi ar augšējo drošināšanu 2 celiņi ar apakšējo drošināšanu, bouldringa siena 2,5 × 2,8
Pirmā kārta tapa 2005.gadā - 22,5 m² un 2 celiņi ar augšējo drošināšanu
  

Kāpšanas siena sporta hallē Pārvent

2006. gada 1. septembrī Tārgales ielā 5a, Ventspilī tika atklāta jaunā sporta halle "Pārventa", kurā iedzīvotājiem ir iespēja izmantot klinšu kāpšanas sienu. Sporta hallē "Pārventa" gan bērni, gan pieaugušie var vingrināties alpīnismā, jo izveidotas vecumam un spējām atbilstošas 3m un 10m augstas alpīnistu sienas ar pārkari.

Vienlaicīgi klinšu kāpšanas sienu sporta hallē "Pārventa" var izmantot 4 personas, kurām tiek nodrošināts atbilstošais alpīnisma inventārs, turklāt klinšu kāpšanas sienu individuāli drīkst izmantot tikai apmācītas personas vai arī interesenti instruktora uzraudzībā.


google-site-verification=xmYwDw_HRBEeJ-ik7Gslkhv-7XHBEvCzH8vDtpW-hNs